A Look at ‚Individual X‘ and the Seized Stash of Silk Road Bitcoins Worth $1 Billion

3 listopada 2020 r. społeczność kryptokurrency zauważyła, że jeden z największych adresów, pod którym znajduje się 69 369 bitcoins z Jedwabnego Szlaku, został przeniesiony.

W ślad za ruchem onchainowym, rząd USA ujawnił, że przechwycił monety od osoby, którą nazwali „Indywidualnym X“. Poniżej przedstawiamy dogłębne spojrzenie na to, co wiemy o adresie bitcoinów z Jedwabnego Szlaku, który został przejęty przez organy ścigania USA.

W tym tygodniu, w dniu wyborów w USA, amerykańscy stróże prawa skonfiskowali 69.369 bitcoins o wartości ponad 1 miliarda dolarów. Bitcoin adres jest dobrze znany adres i news.Bitcoin.com podał na adres 11 września 2020 roku. Powodem, dla którego nasz newsdesk przyjrzał się temu adresowi jest to, że hakerzy próbowali sprzedać rzekomo zaszyfrowany plik danych portfela w ciągu ostatnich dwóch lat.

Adres Bitcoin o nazwie „1HQ3Go3ggs8pFnXuHVHRytPCq5fGGG8Hbhx“ lub w skrócie „1HQ3“, pochodzi z Silk Road według analizy łańcucha blokowego. Według danych Onchain, 1HQ3 otrzymał 69.471 BTC wysłane na adres 9 kwietnia 2013 roku. Środki pochodziły z rynku Silk Road (SR), a wiele z nich pochodziło z adresu Bitcoin SR „1BBq“.

Między kwietniem 2013 roku a dniem przejęcia adresu, został wysłany tylko jeden duży przelew. 101 BTC (ponad 1,5 miliona dolarów) zostało wysłane na nieczynną już giełdę Btc-e, a po tym portfel zawierał tylko 69.369 BTC.

Raporty pokazują, że federalne organy ścigania skonfiskowały fundusze 3 listopada i dążą do ich przepadku w sądach.

Opisują one uzyskanie BTC od „hakera“, a prokuratorzy nazywają osobę „Indywidualne X“. Osoba, którą rząd nazywa „Indywidualne X“ jest do dziś tajemnicą i ludzie nie mają pewności co do jej prawdziwej tożsamości.
Spójrzcie na „Indywidualne X“ i Zajęty Schowek Jedwabnych Bitcoinsów Drogi warty 1 miliard dolarów.
Jest to dzień, w którym Individual X po raz pierwszy wysłał 69k BTC, a jedyny czas, w którym monety zostały wydane z tego adresu to 2015 rok.

Złożenie sprawy w sądzie wyjaśnia jednak, że w postępowanie zaangażowane były Wewnętrzne Służby Skarbowe (IRS). Funkcjonariusze organów ścigania zatrudnili również zewnętrznych śledczych zajmujących się analizą łańcuchów blokowych w celu przeanalizowania transakcji Bitcoin przeprowadzonych przez Silk Road.

„Z tego przeglądu, zaobserwowali 54 transakcje, które zostały wysłane z adresów Bitcoin kontrolowanych przez Silk Road, dwa adresy Bitcoin w sumie 70.411.46 BTC (o wartości około 354.000 dolarów w momencie transferu),“ sąd składa szczegóły.
A Look at ‚Individual X‘ and the Seized Stash of Silk Road Bitcoins Worth $1 Billion.
To jest aktualny adres BTC amerykańskiego rządu, pod którym znajduje się 69.370 bitcoins.

„Według dochodzenia przeprowadzonego przez Wydział Dochodzeń Kryminalnych Urzędu Skarbowego i Biuro Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii, osobnik X był osobą, która przeniosła kryptoidalną walutę z Silk Road,“ napisał adwokat Stanów Zjednoczonych David L. Anderson.

Anderson dodał dalej:

3 listopada 2020 roku, Indywidualne X podpisało zgodę i umowę o przepadku z Biurem Prokuratora Stanów Zjednoczonych, Północny Dystrykt Kalifornii. W tej umowie, Indywidualne X, zgodził się na przepadek pozwanej własności na rzecz rządu Stanów Zjednoczonych. W dniu 3 listopada 2020 r. Stany Zjednoczone przejęły opiekę nad pozwanym majątkiem z 1HQ3.

W skardze zauważono również, że po wysłaniu 101 BTC do BTC-e w 2015 r., dwa lata później rzekomy rosyjski operator, Aleksander Vinnik, został oskarżony o prowadzenie nielicencjonowanego przedsiębiorstwa zajmującego się przesyłaniem pieniędzy oraz o pranie pieniędzy.

Wielu Bitcoinerów zakłada, że tak właśnie został złapany poprzedni właściciel adresu 1HQ3, ale są też ostatnie dwa lata hakerów próbujących złamać portfel. Po tym, jak w 2013 roku portfel zobaczył pierwszy przelew z 69 471 BTC wysłanych, duża liczba kryptograficznych wiadomości zostały wysłane na ten adres, jak również.

A Look at ‚Individual X‘ and the Seized Stash of Silk Road Bitcoins Worth $1 Billion
Pokazany tu adres jest jednym z portfeli Targów Jedwabnego Szlaku i z tego adresu pochodziła duża liczba bitcoinsów 1HQ3.

Na przykład, zwolennicy kryptofonów mogą wykorzystać narzędzia takie jak note4ever.com, które kodują każdą wiadomość na liście adresów Bitcoinów, tak aby ktoś mógł nadać ją na wybrany przez siebie adres. Jeśli ktoś miałby sprawdzić transakcje związane z adresem 1HQ3, zobaczyłby kilka kolorowych wiadomości.
Spójrz na ‚Indywidualne X‘ i zajęty schowek jedwabnych bitcoins drogowych wartych 1 miliard dolarów.

Kilka firm nadzorujących łańcuchy blokowe zidentyfikowało ruchy adresów 1HQ3. Schemat ten został opublikowany przez firmę Elliptic.

Nawet po przejęciu 69 369 Bitcoinów przez agentów federalnych, wiadomości z adresami takimi jak „1BitcoinForPresident42o7777DKkJij“ i 1FreeRossF*ckCops777777777W87XM można zobaczyć na każdym eksploratorze łańcuchów blokowych. Na przestrzeni lat do 1HQ3 wysłano wiele wiadomości, a niektóre osoby na pewno próbowały komunikować się z nimi.

Comments are closed.

Proudly powered by WordPress
Theme: Esquire by Matthew Buchanan.